Zapach miłości

Share

Jak uwodzić zapachem? Jakie perfumy dodadzą zmysłowości? Odkrywamy dla Ciebie tajemnice zapachu miłości.

Jest wiele sposobów, by przykuć uwagę osoby, która nam się podoba. Jest też wiele sposobów na to, by w związku utrzymywać uczucia i namiętność na wysokim poziomie. Jednym z nich jest właśnie zapach, który bardzo mocno wpływa na nasze emocje i uczucia. 

Miłość od pierwszego… powąchania

Niektórzy twierdzą, że nie ma miłości od pierwszego wejrzenia – zamiast tego jest miłość od pierwszego powąchania. Uważa się, że nie tylko feromony, czyli lotne substancje chemiczne wytwarzane przez nasz organizm, wyzwalają w innych emocje i określone reakcje. Wpływ na to mają też perfumy, których używamy. To czym i jak pachnie dana osoba, może zdecydować o pierwszym wrażeniu, wzbudzić nasze zainteresowanie albo wręcz przeciwnie. Zapachy to niewidzialne więzy, które łączą nas z drugą połówką. 

O mocy łączącej zapach perfum z uczuciami świadczy fakt, że myśląc o osobie, którą kochamy albo kochaliśmy, często od razu przypominamy sobie właśnie zapach jej perfum. Możemy nawet nie pamiętać, jak dokładnie wyglądał ktoś, kto wzbudzał w nas emocje, ale wspomnienie jego zapachu nadal jest intensywne. To właśnie on najmocniej wpisuje się w pamięć trwałą, nawet na wiele lat. Dla porównania – doznania wzrokowe pozostają w niej od kilku dni do kilku tygodni.

Jak uwodzić zapachem?

Zapachem, tak samo jak strojem, gestami czy słowem, można skutecznie uwodzić. Choć każdy z nas ma inne preferencje zapachowe, można wyróżnić kilka aromatów, które u większości wywołują podobne emocje. A ponieważ piszemy o zapachu miłości to skupimy się na aromatach-afrodyzjakach, które zniewalają zmysły, pobudzają wyobraźnię i świetnie sprawdzą się nie tylko podczas walentynkowej randki:

Wanilia

Jej ciepły, słodki, otulający zapach kojarzy się z miękkością, przytulnością, zachęca do dotyku. Działa odprężająco i poprawia nastrój. 

Białe kwiaty

Jaśmin, tuberoza, ylang ylang, gardenia czy kwiat pomarańczy mają niezwykle zmysłowy i seksowny aromat. Pomagają poczuć się komfortowo, dodają energii, odurzają. Zapach jaśminu uważany jest za jeden z najbardziej erotycznych na świecie.  

Piżmo i ambra

Te „zwierzęce” zapachy niezwykle silnie na nas działają. Balsamiczny, intensywny i ciepły aromat piżma od wieków był wykorzystywany w sztuce uwodzenia, np. w Chinach czy Indiach. Orientalna ambra działa odprężająco i poprawia samopoczucie. W jej uwodzicielską moc wierzył Casanova i chętnie ją wykorzystywał.  

Drzewo sandałowe i cedr

Pobudzającemu, żywiczno-korzennemu zapachowi drzewa sandałowego trudno się oprzeć. Chętnie wykorzystywała go Kleopatra, która wypełniała jego aromatem swoje sypialnie. Charakterystyczny, głęboki, żywiczny zapach cedru także pobudza zmysły.    

You may also like...