Te zapachy poprawią Ci nastrój

Share

Węch to nasz najczulszy zmysł, dlatego zapachy tak mocno na nas wpływają. Potrafią wzbudzić w nas dobre lub złe emocje, przywołać określone wspomnienia lub skojarzenia, a nawet poprawić lub popsuć nam humor. Sprawdź, jakich aromatów nie powinno zabraknąć jesienią w Twoim otoczeniu, aby zawsze mieć dobre samopoczucie:

Ciepły, żywiczno-korzenny aromat drzewa sandałowego pomaga złagodzić napięcie i obniżyć poziom stresu. Lekko uspokaja i wycisza. Działa także rozgrzewająco, co przydaje się w chłodniejsze dni.

Wypróbuj perfumy #35, #49, #63, #26, #28, #36

Wyrazisty, ziołowo-kwiatowy aromat lawendy działa odprężająco i kojąco, przynosi uczucie spokoju. Pomaga pozbyć się zmęczenia i odzyskać wewnętrzną równowagę. Wpływa też na poprawę jakości snu i ułatwia zasypianie.

Wypróbuj Naturalny olejek eteryczny – Lawenda oraz perfumy #10, #30, #48

Orzeźwiające cytrusy są jak słońce zamknięte w soczystych owocach. Od lat stosuje się je w aromaterapii jako zapachy dodające energii, odświeżające i poprawiające nastrój. Pomagają nam się zrelaksować, ale nie działają wyciszająco. Obniżają poziom hormonu stresu i przywracają pogodę ducha.

Wypróbuj Naturalny olejek eteryczny – Grejpfrut, Naturalny olejek eteryczny – Słodka pomarańcza oraz perfumy #39, #65, #6, #8, #28, 04m

Kremowa wanilia otacza nas zapachem, który przypomina smaczne słodkości. Lekko rozgrzewa i wprawia w błogi nastrój. To także afrodyzjak! Podobne odczucia wzbudza korzenny zapach cynamonu, który kojarzy się z domowym ciepłem i dziecięcą beztroską. Działa relaksująco i pobudza krążenie krwi.

Wypróbuj perfumy #5, #7, #17, #59, #67, #73, #2, #20, #26

You may also like...