Sekrety największych uwodzicieli

Share

Jakie sztuczki wykorzystywała Kleopatra, by nikt nie był w stanie się jej oprzeć? Jak uwodziła Marilyn Monroe? Jak Casanova zdobywał serca swoich wybranek? Poznaj ich sekrety.

Kleopatra

Ta niezwykle silna królowa Egiptu zdobyła serca dwóch potężnych wodzów – Marka Antoniusza i Juliusza Cezara, skutecznie wpływając na ich decyzje polityczne. To wszystko osiągała dzięki sztuce uwodzenia. Niektórzy twierdzili, że dzięki temu oraz swojej niezwykłej osobowości, potrafiła podporządkować sobie każdego człowieka. Wyróżniała ją wyjątkowa charyzma, inteligencja, dowcip, kultura oraz uroda i wdzięk. Prowadziła ciekawe dyskusje i miała bardzo uwodzicielski głos. Perfekcyjnie podkreślała swoje atuty, przedstawiając siebie jako prawdziwe bóstwo. Rozbudzała wyobraźnię. Spowijała ją tajemniczość. Uzależniała od siebie. Sprawiała, że trudno było o niej zapomnieć.

Miała tez kilka sprawdzonych, urodowych trików. Używała wody różanej, mleka z oliwą z oliwek, a do kąpieli dodawała aromatyczne kwiaty oraz sól z Morza Martwego. Aby usta miały intensywniejszy kolor, nakładała na nie czerwoną ochrę. A oczy podkreślała czarnymi kreskami. Wyjątkowe kreacje – pełne przepychu i uwydatniające jej walory, przykuwały spojrzenia.

Mężczyzn uwodziła także swoją nieprzewidywalnością. Potrafiła nagle zbudować dystans, stawać się niedostępną i tym samym podsycać zainteresowanie sobą. Była pewna siebie i doskonale wiedziała czego chce. Podobno tylko ona wiedziała jak rozśmieszyć Juliusza Cezara. Organizowała dla niego wspaniałe uroczystości i zabawy. Sprawiała, że zarówno on, jak i Marek Antoniusz czuli się przy niej wyjątkowo i mogli zapomnieć o swoich zmartwieniach.

Umiejętnie wykorzystywała też moc zapachu. Zmysłowy aromat róż i jaśminu unosił się w jej komnatach. A żagle jej statku przed podróżą do Marka Antoniusza, kazała zanurzyć w olejku z ylang ylang, by ich odurzający zapach wraz z wiatrem docierał w stronę wybrzeża i w ten sposób zapowiadał jej przybycie.

Marilyn Monroe

Z łatwością podbijała serca mężczyzn, w tym samego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johna Kennedy’ego. Ci, którzy ją znali twierdzili, że miała swoje sprawdzone sposoby uwodzenia i kokietowania. Do jednych z nich należało udawanie uroczej i nieporadnej. Blond loki (farbowane, bo naturalnie była szatynką) i kreacje podkreślające jej kobiece kształty także jej w tym pomagały. Świetnie wiedziała jak się poruszać, by przykuwać spojrzenia. Podobno specjalnie skracała o kilka milimetrów obcas w jednym bucie, by jej chód był jeszcze bardziej zmysłowy.

Uwodziła także zapachem. Uwielbiała otaczać się aromatem róż, geranium i drzewa sandałowego. W jednym z wywiadów stwierdziła, że do snu zakłada tylko kilka kropli swoich ulubionych perfum.   

Casanova

Ten wenecki  literat i podróżnik prowadził niezwykle bujne życie towarzyskie. W swoich czasach był najsłynniejszym uwodzicielem. Krążą pogłoski, że w kilka minut potrafił tak oczarować nieznaną sobie wcześniej kobietę, że ta traciła dla niego głowę. Podobno miał ponad 120 kochanek.

Jakie były jego sekrety uwodzenia płci pięknej? Choć jego uroda pozostawiała wiele do życzenia, zdobywał serca wybranek między innymi zamiłowaniem do poezji, muzyki i tańca oraz modnym ubiorem. Uwielbiał podróżować, a z każdej wyprawy przywoził mnóstwo wspaniałych opowieści o egzotycznych zakątkach, które chętnie i barwnie opowiadał, wzbudzając zachwyt. Doskonale uwodził słowem. W swoich zalotach był cierpliwy i nie zniechęcał się. Był troskliwy i szarmancki, a kobiety w jego towarzystwie czuły się bezpiecznie. Doceniał ich inteligencję i zainteresowania. Lubił także obdarowywać je prezentami.

You may also like...