Rodziny zapachowe. Część 2.

Share

Zobacz, co znajdziesz w sercu perfum z rodziny wodnej, kwiatowej i drzewnej oraz na jakie okazje warto je stosować.

Wodna

To pełne energii, lekkie i orzeźwiające zapachy. W tych kompozycjach znajdziesz nuty ambry, krystalicznej wody, morskiej bryzy, rześkiego powietrza, lotosu, lilii wodnej, arbuza, a nawet… wodorostów. Często łączone są z nutami kwiatowymi, drzewnymi albo z cytrusami.

Idealnie sprawdzą się na co dzień, zwłaszcza w lecie, bo dodają świeżości i tworzą wrażenie chłodu, tak potrzebnego w upalne dni.

Wypróbuj te perfumy: 01m, #34, #46, #63

Kwiatowa

To największa i najbardziej różnorodna rodzina. W tych perfumach królują kwiaty, m.in. elegancka róża, upojny jaśmin, magnolia, piwonia, delikatna konwalia, irys, fiołek, zmysłowe ylang-ylang, tuberoza czy kwiat pomarańczy. Idealnie komponują się z nutami owocowymi i gourmand.

Świetnie podkreślają kobiecy wdzięk, elegancję i są bardzo kuszące. W zależności od użytych kwiatów, mogą być słodkie, delikatne, romantyczne i lekkie albo intensywne, uwodzicielskie i wręcz odurzające.  

Wypróbuj te perfumy:  Blossom Symphony, Absolute Charm, #1, #7, #13, #19, #21, #27, #31, #35, #59, #61, #65, #69

Drzewna

To zdecydowane, intensywne, głębokie, ciepłe i luksusowe zapachy. W takich kompozycjach najczęściej stosuje się drzewo sandałowe, wetiwer, paczulę, cedr i drzewo gwajakowe. Ta rodzina to przede wszystkim perfumy męskie, choć coraz śmielej wykorzystywane są także w zapachach damskich.

Dodają wyrafinowania i kojarzą się z profesjonalizmem, dlatego warto używać ich na spotkania biznesowe albo wtedy, gdy chcemy, by zapach pomógł nam w budowaniu autorytetu.

Wypróbuj te perfumy: True Adventure, #2, #6, #14, #16, #20, #30, #32, #36, #38, #40, #44, #48, #71

You may also like...