Rodziny zapachowe. Część 1.

Share

Rodziny zapachowe zostały określone po to, by ułatwić poruszanie się w niezwykle różnorodnym i bogatym świecie perfum. Dzięki temu łatwiej dobrać perfumy, które będą do nas pasowały.

O tym, do jakiej rodziny należy dany zapach, decydują aromaty dominujące w nucie serca. Poznaj trzy z nich:

Cytrusowa

To najpopularniejsza rodzina zapachów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Znajdziesz w nich nuty soczystych cytrusów – cytryny, pomarańczy, limonki, mandarynki, bergamotki czy yuzu. Są lekkie i świeże. Pobudzają do działania i orzeźwiają.

Stosuj je, gdy chcesz dodać sobie energii, w gorące dni, a także wtedy, gdy chcesz odjąć sobie lat i… kilogramów, bo osoby używające cytrusowych zapachów są postrzegane jako szczuplejsze i lżejsze.

Wypróbuj te perfumy: #39, #8, #10, #28, 03m, 04m

Szyprowa

Nazwa tej rodziny pochodzi od francuskiego słowa „chypre”, oznaczającego Cypr. Wymyślił ją francuski perfumiarz Francois Coty, który szukał nazwy dla zapachów kojarzących mu się właśnie z tą niezwykle bogatą w aromaty wyspą. Perfumy szyprowe łączą w sobie nuty cytrusowe, kwiatowe oraz drzewne. Znajdziesz w nich między innymi bergamotkę, różę, paczulę, jaśmin, cedr.

To najbardziej niezwykła rodzina zapachowa.  Perfumy, które do niej należą są odważne, zdecydowane i eleganckie. Używaj ich gdy chcesz dodać sobie profesjonalizmu oraz gdy chcesz poczuć się wyjątkowo.

Wypróbuj te perfumy: #5, #15, #33, #45

Orientalna

Perfumy z tej rodziny mają wyjątkowy charakter. Przenoszą do cudownego, barwnego i egzotycznego świata Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Łączą w sobie zmysłowość i odrobinę pikanterii. Są miękkie, pudrowe, głębokie, intensywne, rozgrzewające, tajemnicze i uwodzicielskie. Znajdziesz w nich nuty wanilii, piżma, cynamonu, ambry, cedru, drzewa sandałowego, imbiru, kardamonu, benzoesu, goździków czy pieprzu.

Używaj ich na specjalne okazje i wieczorne wyjścia – gdy chcesz przykuć uwagę innych, błyszczeć i poczuć się luksusowo.

Wypróbuj te perfumy: #3, #9, #11, #17, #29, #37, #51, #57, #67, #73, #22, #26, #42, 06m, Infinite Force

You may also like...