Przygotuj swój dom na wiosnę

Share

Sposobów na organizację gruntownych porządków w domu jest całe mnóstwo. Możesz stworzyć sobie plan działania, ustalić kolejność pomieszczeń i zrobić listę, dzięki której o niczym nie zapomnisz.

Możesz też rozpocząć wiosenne porządki od zorganizowania domowej przestrzeni i oczyszczenia jej z niepotrzebnych rzeczy. Według japońskiej sztuki sprzątania, stworzonej przez Marie Kondo, warto w takim przypadku kierować się zasadą, by każdy przedmiot wziąć do ręki raz i w tym momencie zdecydować, czy chcesz go zatrzymać, czy nie. 

Gdy już pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, czas przejść do sprzątania. Wiesz już co i w jakiej kolejności chcesz zrobić? To świetnie! Kolejnym krokiem będzie uzbrojenie się w odpowiednie środki i akcesoria do sprzątania. Dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów i wysiłku.

Jeśli teraz zastanawiasz się, czy środki czystości mogą robić coś więcej niż tylko usuwać brud, to mamy dla Ciebie odpowiedź – oczywiście, że tak! Produkty Home&Living są nie tylko skuteczne, ale też ułatwiają sprzątanie i skracają jego czas do minimum, pielęgnują czyszczone powierzchnie i fantastycznie pachną, dzięki kompozycjom z francuskich olejków zapachowych.   

Poznaj trzy produkty, które są niezastąpione podczas wiosennych porządków:

Krystalicznie czyste okna

Miło patrzeć na to, jak przyroda za oknem budzi się do życia i na wpadające do domu promienie słońca. Ale w słoneczne dni łatwiej zauważyć też brud czy smugi, które osadziły się na szybach.

Mamy na to rozwiązanie: aby okna były krystalicznie czyste, umyj je za pomocą Spray’u do mycia szyb i luster, którym błyskawicznie i bez wysiłku usuniesz zabrudzenia różnego pochodzenia, m.in. kurz, pył, sadzę i ślady tłustych rąk. Nie pozostawia smug i zacieków. A do tego pięknie pachnie soczystym mango, jaśminem i piżmem.

Warto wiedzieć:

Wyczyścisz nim także szyby w kabinach prysznicowych, lustra, kryształy, witraże, pleksi i plastik.

Wiele funkcji w jednym

Jeśli szukasz produktu, który usunie kurz i rozprawi się z plamami (także tymi zaschniętymi) na różnych powierzchniach, to nasz Żel uniwersalny sprawdzi się doskonale. Świetnie myje, odtłuszcza i subtelnie nabłyszcza. Sprawia, że w sprzątanym pomieszczeniu roznosi się cudowny zapach orzeźwiającej bergamotki, jaśminu, lawendy i świeżych nut ozonowych.

Warto wiedzieć:

Możesz użyć go do sprzątania powierzchni zmywalnych metalowych, z płyty MDF, laminowanych, plastikowych, kafli ceramicznych, linoleum, terakoty czy gresu.

Lśniący balkon, taras i podwórko

Wiosenne porządki nie ograniczają się tylko do pomieszczeń w domu. Po długiej zimie trzeba zadbać także o balkon, taras, podwórko czy garaż. W takim przypadku sięgnij po naszego niszczyciela brudu – Płyn do mocno zabrudzonych powierzchni. Skutecznie myje i odtłuszcza. Z łatwością usuwa naloty, smary, woski, oleje i inne silne, uporczywe zabrudzenia. Działa także w zimnej wodzie. Zachwyci Cię jego zapach z nutą kwiatu pomarańczy, białych kwiatów i drzewa sandałowego, który umili Ci sprzątanie.

Warto wiedzieć:

Za jego pomocą posprzątasz balkon, taras, altankę, garaż czy elewację. Wyczyścisz nim między innymi kostkę brukową, terakotę, kafelki, naloty na dachach, powierzchnie metalowe. Możesz użyć go również do prania tapicerki.

You may also like...