Poznaj składniki naszych perfum. Część VIII

Share

Tuberoza to piękny kwiat, którego zapach uznawany jest za afrodyzjak. Cytryna świetnie orzeźwia nie tylko swoim smakiem, ale także zapachem. Perfumy z lilią będą idealne dla silnych i niezależnych kobiet.

Tuberoza

Jej zapach jest niezwykle kobiecy, zmysłowy, hipnotyzujący i uwodzicielski. Olejek pozyskuje się z pąków i płatków tych białych kwiatów, za pomocą kosztownej i czasochłonnej metody enfleurage. Dlatego też jest to jeden z najdroższych składników perfum. Perfumiarze cenią tuberozę za jej intensywność i trwałość. Świetnie wzmacnia zapach perfum i wnosi do kompozycji głębię i tajemniczość.

Znajdziesz ją w perfumach: #57

Cytryna

Olejek cytrynowy pozyskuje się ze skórki poprzez tłoczenie na zimno. Ten zapach dodaje energii, jest orzeźwiający, świeży i odrobinę ostry. Do kompozycji wnosi lekkość i światło. Bardzo dobrze współgra z różą, ylang-ylang, limonką, neroli i lawendą. Cząsteczki olejku cytrynowego są bardzo małe, szybko się rozpadają i ulatniają, dlatego jest on zwykle składnikiem nuty głowy.

Znajdziesz ją w perfumach: #39, #41, #55, True Adventure, #2, #6, #8, #10, #22, #28

Lilia

Ten piękny kwiat ma intensywny, lekko słodki zapach. To wyjątkowo kobiecy i dominujący aromat – idealny dla niezależnych i silnych kobiet. W Starożytności lilie były symbolem piękna, władzy i płodności. Często były uważane za kwiaty bogiń i przystrajano nimi miejsca, w których odbywały się zaślubiny. Zaś w religii chrześcijańskiej lilia symbolizowała czystość i niewinność.

Znajdziesz ją w perfumach: #29, #49, #65

You may also like...