Poznaj składniki naszych perfum. Część VI

Share

Olejek zapachowy z fiołków pozyskuje się z kwiatów oraz z liści. Kusząca wanilia ma piękne kwiaty, które kwitną tylko przez kilka godzin, a różowy pieprz zyskał popularność nie tylko w kuchni, ale także w perfumerii.

Fiołek

Dla starożytnych Greków te delikatne kwiaty były symbolem optymizmu, długowieczności i płodności. Wielbicielami ich zapachu byli m.in. Napoleon i Marlena Dietrich. W perfumiarstwie wykorzystuje się nie tylko kwiaty, ale także liście fiołka. Olejek pozyskiwany z kwiatów ma kwiatowo-drzewny, lekko ziemisty i pudrowy zapach. Do jego wyprodukowania potrzebne są ogromne ilości kwiatów, dlatego często zastępuje się go syntetycznym odpowiednikiem. Natomiast olejek z liści fiołka ma ziołowo-ziemny, intensywny i odświeżający aromat.   

Znajdziesz go w perfumach: #1, #15, #19, #37, Spicy Wild, #10, #22, #28, #32, #44

Wanilia

Jej zapach poprawia nastrój i pomaga się zrelaksować. Uwielbiają go ludzie na całym świecie. Jednym kojarzy się z dzieciństwem, domem, ulubionymi deserami. Inni uważają, że jest wyjątkowo uwodzicielski i przyciągający. Aromat wanilii jest balsamiczny, słodki i lekko pikantny. To jedna z najdroższych przypraw. Uprawia się ją głównie na Madagaskarze oraz w Meksyku i Indonezji. Proces pozyskiwania olejku waniliowego jest bardzo skomplikowany i drogi.

Znajdziesz ją w perfumach: Blossom Symphony, Spicy Wild, #3, #5, #7, #9, #13, #17, #19, #29, #33, #45, #49, #53, #59, #67, #2, #6, #14, #26

Różowy pieprz

W ostatnich latach różowy pieprz zyskał popularność nie tylko w kuchni, ale także w perfumerii. W przeciwieństwie do czarnego pieprzu, który w perfumach jest ostry i wyrazisty, pieprz różowy jest zdecydowanie łagodniejszy, aromatyczny i lekko słodkawy. Jego zapach jest energetyczny, ciepły i ekscytujący.

Znajdziesz go w perfumach: Blossom Symphony, White Mystery, 02m, #53, #63, #18

You may also like...