Podkład do twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Share

Wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez podkładu do twarzy, który ujednolica koloryt skóry i ukrywa niedoskonałości. Co warto o nim wiedzieć? Jak dobrać idealny odcień? Czym najlepiej go nakładać? Sprawdź:

Na początek rozprawmy się z jednym z najpopularniejszych mitów, które krążą wokół używania podkładów do twarzy. Niektórzy twierdzą, że codzienne nakładanie podkładu przyśpiesza starzenie się skóry. To nieprawda. Kosmetyki kolorowe nie są w stanie aż tak wpłynąć na skórę. A niektóre z nich zawierają dodatkowo tzw. składniki anti-age, które wspierają pielęgnację przeciwstarzeniową. Dzięki zawartości substancji pielęgnujących, podkład może wspomagać działanie kremów. Może działać też jak tarcza ochronna i zabezpieczać skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto wiedzieć: nasz Kryjący podkład do twarzy Even&Perfect Skin zawiera aktywny składnik pozyskiwany z bambusa, który nawilża i odżywia skórę oraz łagodzi podrażnienia. 

Dobrze dobrany do typu skóry podkład i inne kosmetyki kolorowe nie zaszkodzą jej pod warunkiem, że będziemy zmywać je przed pójściem spać. Dokładny demakijaż to absolutna podstawa! Pozostałości makijażu mogą spowalniać proces odnowy skóry oraz doprowadzać do powstawania podrażnień czy stanów zapalnych. Pamiętaj, że to, co ma największy wpływ na wygląd cery i tempo jej starzenia to codzienna pielęgnacja.

Jak dobrać idealny odcień?

Najlepszym sposobem jest przetestowanie wybranych kolorów podkładu bezpośrednio na twarzy, np. na żuchwie. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź kolory na zewnętrznej stronie dłoni. Tak popularne testowanie odcieni na nadgarstku zwykle prowadzi do błędnego wyboru. Skóra jest tam cieńsza, jaśniejsza, z widocznymi żyłami i nie oddaje faktycznego koloru skóry na twarzy i szyi. Kolor podkładu dobierz w naturalnym, dziennym świetle albo sztucznym, które je imituje. Gdy już nałożysz testowane odcienie na skórę, poczekaj chwilę – niektóre podkłady utleniają się i mogą nieznacznie zmienić swój kolor.

Jak uniknąć efektu maski?

Nakładając podkład zwróć uwagę, by nie było kontrastu między odcieniem twarzy i szyi. Jeśli tak jest to nałóż trochę podkładu także na szyję, by wyrównać kolory. Zawsze dokładnie rozetrzyj kosmetyk na linii żuchwy, linii włosów, na skroniach i przy uszach.

Dlaczego warto używać make-up blendera?

Bo dzięki niemu możesz perfekcyjnie i równomiernie rozprowadzić podkład – bez smug i plam. Za pomocą tej specjalnej gąbeczki wklepujemy podkład w skórę sprawiając, że wygląda bardziej naturalne i lekko. Warto wybrać blender, który ma zarówno dużą, płaską powierzchnię, jak i spiczastą końcówkę. Dzięki temu szybko nałożysz podkład na większe partie twarzy i dokładnie rozprowadzisz go w załamaniach i trudno dostępnych miejscach. Używanie takiej gąbeczki wcale nie jest trudne i czasochłonne.  

O czym pamiętać stosując make-up blender?

Przed użyciem koniecznie namocz go pod bieżącą wodą i dokładnie wyciśnij. Gąbeczka zwiększy swoją objętość.

Podkład nakładaj ruchem stemplującym, miejsce przy miejscu – nie rozcieraj go tylko lekko wklepuj w skórę.

Możesz użyć go także do nakładania innych płynnych kosmetyków, np. korektora, a nawet do niektórych pudrów sypkich.

Po każdym użyciu dokładnie umyj blender, by usunąć z niego resztki kosmetyków i zapobiec namnażaniu się bakterii. Pozostaw go w miejscu, w którym będzie mógł dobrze wyschnąć.

You may also like...