Naturalny olejek eteryczny – Grejpfrut

Share

Powstaje ze skórki grejpfruta białego uprawianego w USA. Ma słodko-gorzki, świeży, wyrazisty i odświeżający zapach.

Użyj go gdy: chcesz poprawić swoje samopoczucie. Pomaga przywrócić harmonię i pogodę ducha. Przynosi odprężenie. Jest bogaty w witaminę C. Tonizuje skórę i redukuje jej przetłuszczanie. Dodany do olejku do masażu zmniejsza opuchliznę i cellulit.

Warto wiedzieć: surowce, z których powstają nasze olejki eteryczne są certyfikowane i pochodzą z upraw organicznych.

Do czego możesz je użyć:

Do aromatycznej kąpieli, która ukoi Twoje zmysły, pomoże Ci odprężyć się, zniwelować napięcia w ciele i zadziała pielęgnująco na Twoją skórę. Aby ją przygotować, wlej 10-15 kropli wybranego olejku eterycznego do wanny z ciepłą wodą.

Do kąpieli dłoni lub stóp, która pomoże Ci zadbać o odpowiednie nawilżenie i miękkość ich skóry. Świetnie rozluźni zmęczone stopy. Aby ją przygotować, zmieszaj 2-6 kropel wybranego olejku eterycznego z 15 ml (łyżka stołowa) Naturalnego oleju Awokado i wlej do miski z ciepłą wodą.

Do masażu, który kojąco wpłynie na Twoje ciało i zmysły. Poprawi elastyczność i jędrność skóry. Pobudzi krążenie krwi i dzięki temu wzmocni dobroczynne działanie olejków. Wystarczy, że zmieszasz 2-6 kropel wybranego olejku eterycznego z 15 ml (łyżka stołowa) Naturalnego oleju Awokado.

Jako kompres. Aby go przygotować, zmieszaj 5-10 kropli olejku z połową szklanki ciepłej wody. Namocz w niej mały ręcznik, lekko wykręć i połóż na wybraną część ciała.

Do aromatyzowania powietrza w wybranym pomieszczeniu. Dodaj do dyfuzora zapachowego 4 krople olejku na każde 65 ml wody.

UWAGA: Nie stosować nierozcieńczonego olejku na skórę. Nie przekraczać maksymalnej dawki. Tylko do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Może powodować alergię skórną. Przed stosowaniem u dzieci i kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Produkt łatwopalny. W związku z tym, że jest to produkt naturalny, może pojawić się zmętnienie. Przechowywać w temperaturze poniżej 20 0C. Nie chłodzić. Nie zamrażać. Chronić przed światłem. Olejek nie wymagają spłukiwania.

Naturalnego olejku eterycznego Słodka pomarańcza i Naturalnego olejku eterycznego Grejpfrut nie stosować na skórę, która będzie wystawiana na działanie promieni słonecznych lub UV.

You may also like...