Naturalny olej – Awokado

Share

To prawdziwa bomba witamin A, B1, B2 i D oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych i minerałów. Jest niezastąpiony w pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. Polecamy go do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza suchej i wymagającej szczególnej troski.

Za co go pokochasz: za to, że doskonale nawilży i zregeneruje Twoją skórę i włosy. Sprawi, że skóra stanie się miękka, gładka, jędrna i przyjemna w dotyku. Wzmocni włosy, wygładzi je, przywróci im blask i sprężystość.

Co Cię w nim zachwyci: olej świetnie się wchłania, nie obciąża skóry i włosów. Pozostawia na nich warstwę ochronną, która zapobiega utracie wilgoci.

Jak powstaje nasz olej: tłoczymy go na zimno z miąższu owoców awokado, pochodzących z upraw organicznych w południowej Afryce. Tłoczenie na zimno to w 100% naturalny proces, który pozwala zachować wszystkie właściwości oleju. Następnie poddajemy go rafinacji, by usunąć z niego niepożądane składniki, zapach i barwę. Dzięki temu jest on bardziej stabilny, a jednocześnie nie traci swoich cennych właściwości.  

Do czego możesz go użyć: do codziennej pielęgnacji. Możesz stosować go bezpośrednio na skórę i włosy albo do relaksującego masażu.

Na skórę – niewielką ilość oleju wmasuj w skórę ciała lub twarzy

Na włosy – rozetrzyj w dłoniach niewielką ilość oleju i nałóż go na suche lub wilgotne włosy oraz skórę głowy. Możesz zawinąć je ręcznikiem. Pozostaw olej na włosach na kilka godzin. Jeśli są bardzo suche i  zniszczone, możesz pozostawić go na całą noc. Następnie spłucz włosy ciepłą wodą i w zależności od potrzeb umyj je szamponem lub nałóż na nie odżywkę, spłucz ją i umyj włosy szamponem. Stosuj olej 1-2 razy w tygodniu.

Do masażu – zmieszaj 15 ml (łyżka stołowa) Naturalnego oleju Awokado z 2-6 kroplami wybranego Naturalnego olejku eterycznego.

Cenna wskazówka: stosuj go także z naszymi olejkami eterycznymi. Dzięki temu wzmocnisz ich działanie.

UWAGA: Tylko do użytku zewnętrznego. W związku z tym, że jest to produkt naturalny, może pojawić się zmętnienie. Przechowywać w temperaturze poniżej 20°C. Nie chłodzić. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

You may also like...