Męska pielęgnacja bez tajemnic

Share

Skóra mężczyzn różni się od kobiecej, dlatego potrzebuje trochę innej pielęgnacji. Sprawdź, jak prawidłowo o nią dbać i jakie kosmetyki Ci w tym pomogą.

Za sprawą hormonów męska skóra jest o ponad 20% grubsza. Jest mocniejsza i ma lepsze mikrokrążenie, więc jest lepiej odżywiona. Ma też więcej gruczołów łojowych, więc wolniej traci wilgoć i… wolniej się starzeje. Za to częściej mogą pojawiać się na niej stany zapalne i rozszerzone pory. A gdy już pojawią się na niej zmarszczki, zwykle są głębsze i bardziej widoczne niż u kobiet.

Co szkodzi męskiej skórze?

Podobnie jak u kobiet, niekorzystnie wpływa na nią promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, wiatr, mróz, dym papierosowy czy stres. Szkodzi jej również codzienne golenie, które może naruszać jej warstwę ochronną, podrażniać ją i wysuszać. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja. Bo choć męska skóra jest bardziej odporna i tak potrzebuje wsparcia odpowiednio dobranych kosmetyków.

Krok 1. Oczyszczanie

Dwa razy w tygodniu zastosuj peeling enzymatyczny. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka i zminimalizujesz ryzyko powstawania zaskórników. Skóra będzie też lepiej przygotowana na przyjęcie składników pielęgnujących z innych kosmetyków. Systematyczny peeling ma jeszcze jedną ważną zaletę – zapobiega wrastaniu włosków jeśli codziennie się golisz.

Rano i wieczorem myj skórę twarzy łagodnym żelem, który głęboko ją oczyści, nie naruszając jej warstwy hydrolipidowej.

Krok 2. Nawilżanie i dbanie o mikrobiom

Nałożenie kremu rano i wieczorem to must have każdej pielęgnacji. Bez codziennej dawki nawilżenia i odżywienia, skóra może się wysuszać i tracić swoją elastyczność. Mogą też częściej pojawiać się podrażnienia. Warto też zadbać o równowagę jej mikrobiomu.

Czy wiesz, że… mikrobiom to bakterie, wirusy i grzyby, które zamieszkują na skórze i odpowiadają za jej kondycję i wygląd, a także tworzą barierę ochronną przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Do takiej kompleksowej pielęgnacji użyj Lekkiego kremu do twarzy, który nawilża skórę, nawadnia ją i dba o jej równowagę. Przywraca jędrność i zmniejsza widoczność zmarszczek. Męska skóra może wydzielać nawet dwukrotnie więcej sebum, dlatego znajdziesz w nim także specjalny składnik aktywny, który niweluje błyszczenie skóry.

You may also like...