Jak stworzyć idealną kreskę eyelinerem?

Share

Cieńsza, grubsza, krótsza lub wydłużona – czarna kreska na powiece od lat nie traci na popularności, jest ponadczasowa, pięknie podkreśla spojrzenie i jest bardzo kobieca.

Kreska na powiece pasuje zarówno do codziennego makijażu, jak i tego na wyjątkowe okazje. Uwielbiają ją gwiazdy, bo wiedzą, że dodaje twarzy wyrazistości i jest niezwykle efektowna. Za pomocą takiej kreski można także nadać oku lepszy kształt – unieść kąciki i powiększyć oko. 

Krok 1. Zacznij od wyznaczenia nachylenia kreski – pod jakim kątem będziesz ją rysować. Dobrze, gdy kreska jest przedłużeniem dolnej linii rzęs. Poprowadź ją w kierunku końca brwi.

Krok 2. Dorysuj drugą linię, która połączy się z tą pierwszą, tworząc tzw. jaskółkę lub skrzydło. Teraz możesz zobaczyć, jaki kształt będzie miało oko. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy będziesz rysowała kreski możliwie jak najpłynniejszymi ruchami. 

Krok 3. Dorysuj pozostałą część linii na całej długości górnej powieki, tak by połączyć ją z końcówką kreski.

Krok 4. Wypełnij kreskę i skoryguj ewentualne niedociągnięcia. Na tym etapie dokładnie zarysuj przestrzeń między brzegiem powieki a linią. Dzięki temu makijaż będzie estetyczny. 

Koniecznie wypróbuj:

Nasz Płynny eyeliner ma miękki pędzelek z giętkim włosiem o odpowiedniej grubości i długości, który umożliwia łatwą i precyzyjną aplikację. Możesz narysować nim zarówno cienką, jak i grubą kreskę. Duża zawartość pigmentów sprawia, że kreska nie ma smug i prześwitów, nie blednie i nie zmienia intensywności. A do tego jest wodoodporny i odporny na warunki atmosferyczne i serum.

You may also like...