Fakty i mity o pielęgnacji włosów

Share

Nieprawidłowa pielęgnacja, częste zabiegi stylizacyjne czy wysoka temperatura mogą przyczyniać się do powstawania uszkodzeń włosów np. ich łamliwości albo rozdwajania się końcówek. Dlatego warto wiedzieć, jak właściwie o nie dbać, by były mocne, zdrowe i lśniące. Oto kilka faktów i mitów na ten temat:

Nie powinno się myć włosów codziennie – MIT

To zdecydowanie nieprawda. Włosy powinniśmy myć tak często, jak tego wymagają. Jeśli używasz kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji i myjesz włosy prawidłowo, to taki codzienny zabieg nie powinien wpłynąć na ich kondycję. To jak często je myjemy zależy między innymi od ich rodzaju, fryzury, ilości użytych środków do stylizacji czy trybu życia.

Podczas mycia włosów trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach – FAKT

Przed myciem włosów warto dobrze je rozczesać – dzięki temu mniej się poplączą. Unikaj gorącej wody, bo pod jej wpływem łuski włosów otwierają się, przez co włosy mogą być bardziej łamliwe. Najlepsza do mycia będzie letnia woda. Dokładnie spłucz szampon – jego resztki na włosach mogą sprawić, że będą wyglądały na przetłuszczone.

Trzeba często zmieniać szampon i odżywkę – MIT

Część osób uważa, że włosy przyzwyczajają się do kosmetyków. To nieprawda. Jeśli dobrze dobierzesz kosmetyki do rodzaju i potrzeb Twoich włosów, nie ma obawy, że po jakimś czasie przestaną na nie działać. Pamiętaj jednak, że włosy zmieniają się pod wpływem różnych czynników, między innymi stresu, zmiany diety czy pory roku. Dlatego na przykład szampon lub odżywka, które świetnie działały zimą, w lecie mogą już tak dobrze nie służyć włosom. Produkty do pielęgnacji włosów powinny by dostosowane do ich aktualnych potrzeb.

Pielęgnacji skóry głowy jest bardzo ważna – FAKT

To od kondycji cebulek zależy kondycja i wygląd włosów. Gdy nie są odpowiednio odżywione, możemy borykać się z wypadaniem włosów czy ich przetłuszczaniem się. Skóra głowy wymaga także oczyszczania z obumarłych komórek, resztek środków do stylizacji czy zanieczyszczeń, które na niej osiadają.  

Koniecznie wypróbuj:

Keratynowe serum do włosów i skóry głowy, które działa kompleksowo i wszechstronnie. Specjalnie opracowana formuła z mnóstwem cennych składników odbudowuje i regeneruje włosy, zwiększa ich gęstość i ogranicza wypadanie, zapobiega łamliwości i rozdwajaniu się końcówek, przywraca włosom połysk i miękkość oraz nawilża i chroni skórę głowy przed przesuszeniem.

You may also like...