Cenne składniki w naszych produktach. Część 1

Share

Poznaj właściwości białej, zielonej i różowej glinki oraz oleju z gumy mastyks i sprawdź, w których z naszych produktów je znajdziesz.

Biała, zielona i różowa glinka

Glinki to bogactwo mikroelementów i soli mineralnych w łatwo przyswajalnej formie. Mają wiele właściwości, które wykorzystywane są w pielęgnacji skóry. Biała glinka działa ściągająco, wygładzająco i zabliźniająco. A obecne w jej składzie krzem, wapń, magnez i żelazo łagodnie ściągają pory i dają efekt idealnie gładkiej skóry, jednocześnie pielęgnując ją.

Z kolei zielona glinka ma właściwości absorpcyjne i regenerujące, dba o prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jej dobroczynne działanie znane było już w Starożytności. Zielona glinka szczególnie polecana jest dla cery problematycznej. Świetnie matuje skórę, absorbując nadmiar sebum.

Różowa glinka to połączenie białej glinki, działającej wygładzająco i ściągająco oraz czerwonej glinki, która ma właściwości absorpcyjne i wzmacniające. Różowa glinka wzmacnia skórę i świetnie nadaje się także dla osób o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii.  

Gdzie je znajdziesz: w naszych Mineralnych pudrach i podkładach sypkich

Olej z gumy mastyks

Olej ten pozyskuje się z wiecznie zielonego drzewa Pistacia Lentiscus, zwanego także pistacją kleistą, która rośnie głównie na greckiej wyspie Chios. Mastyks to żywica wydzielana przez to drzewo, nazywana także Łzami Chios, ze względu na kształt przypominający właśnie łzy. Olej z gumy mastyks, zawarty w naszym tuszu do rzęs, ma działanie wydłużające.

Gdzie go znajdziesz: w naszym Wydłużająco-wzmacniającym tuszu do rzęs

You may also like...